Üniversitemizin çeşitli birimlerinde görev yapan taşeron işçilerin sürekli işçi pozisyonlarına geçirilme esaslarına yönelik yapılan yazılı sınava girmeye hak kazanan 166 adayın 165’i başarılı oldu.

Kamu kurum ve kuruluşlarında personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi ve geçici işçi kadrolarına geçirilmesi için yapılan sınav sonucunda sınava girmeye hak kazanan 96 temizlik ve 70 güvenlik personeli için üniversitemizde yazılı sınav gerçekleştirildi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde gerçekleştirilen sınav iki oturum halinde gerçekleştirilirken sınava 165 personel katıldı.

Sınav sonucunda sınava başvuran 166 kişiden 165 kişi başarılı olurken, 1 kişi de askerlik hizmeti nedeniyle sınava giremedi.

Sınav itirazlarının incelenmesinin ardından sürekli işçi kadrosuna geçirilecek olan kişilerin kesin listeleri en geç 31 Mart tarihine kadar üniversitemiz web sayfasından duyurulacaktır.

Sürekli işçi kadrosuna geçirilmek için 174 kişi başvuru yapmış, 8 kişinin başvurusu tespit komisyonu tarafından kabul edilmemiş, 166 kişi yazılı sınava girmeye hak kazanmıştı.