Üniversitemiz Badminton Takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Badminton Süper Ligi müsabakalarında takım, ferdi erkekler ve ferdi bayanlar kategorilerinde Türkiye Şampiyonu oldu.

22 Nisan -26 Nisan Tarihleri arasında Yalnızbağ Yerleşkesi Spor Salonunda oynanan müsabakalara Girne Amerikan Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Erzincan Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi katıldı.

Birbirinden heyecanlı karşılaşmalara sahne olan müsabakalar sonucunda rakiplerine büyük üstünlük sağlayan üniversitemiz ekibi; takım, ferdi erkekler ve ferdi bayanlar müsabakalarında Türkiye Şampiyonu oldu. Şampiyon ekibimize kupasını Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Adnan Özel takdim ederken, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Sadi Tapanoğlu da madalya takdiminde bulundu.

Müsabakalarda takım halinde ikinci olan Uludağ Üniversitesinin kupasını Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. E. Ahmet Terzioğlu, takım halinde üçüncü olan Fırat Üniversitesinin kupasını Badminton Federasyonu İl Temsilcisi Yaşar Demir takdim etti.