Üniversitemiz Erzincan Meslek Yüksekokulu tarafından Girişimcilik dersine istinaden Reysaş Holding yönetim Kurulu Başkanı  Durmuş Döven’in katılımıyla  “Bir Başarı Öyküsü”  adlı söyleşi gerçekleştirildi.

Erzincan Hilton Garden Otel’de gerçekleşen programa,  Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk, Erzincan Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. M. Fatih Ertugay, Resysaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, Kosgeb Erzincan Hizmet Merkez  Müdürü Semra Öztürk Borağlu, , öğretim elemanları, öğrenciler ve  çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Erzincan Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. M. Fatih Meslek Yüksekokulunun girişimcilik konusuna büyük önem verdiğini vurgulayarak “amacımız bilginin üretildiği üniversitede bilgiyi ürüne dönüştürmektir. Bu amaçla Meslek Yüksekokulu olarak  hedeflerimizden birisi iş arayan genç değil,  iş kuran genç yetiştirmektir. Gelişmeleri takip eden ve bunu iktisadi hayat geçiren bireyler ihtiyacımız var. Bu nedenle öğrencilerimize girişimcilik dersi veriyoruz ” dedi.

KOSGEB Erzincan Hizmet Merkez  Müdürü Semra Öztürk Borağlu da   konuşmasında  KOSGEB olarak girişimci sayısı artması ve başarılı işletmelerin kurulmasına teşvik etmek amacıyla çeşitli finansal destekler sunduklarından ve özelikle gençlere kariyer seçeneklerinde girişimcilik olması için üniversiteler  ile işbirliği yaptıklarını belirterek öğrencilere girişimciliği desteklemeye yönelik bilgiler aktardı.

Birçok sektörde faaliyet gösteren Resysaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven de konuşmasında   tecrübelerine değinerek,  girişimci insanın istekli, istikrarlı olması ve zamanı iyi kullanması gerektiğini belirtti. Döven “gençlerimizin görüşlerini geniş tutması  ve dünyanın ne istediğini  bilmesi gerekiyor. Darwin’in söylediği gibi güçlü ve akıllılar değil  değişimlere ayak uyduranlar ayakta kalacak.  “ dedi.

Erzincan Meslek Yüksekokulu Girişimcilik dersinde ilk üçe giren öğrencilerle Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven tarafından  başarı belgeleri verilmesinin ardından  program, KOSGEB Erzincan Hizmet Merkez  Müdürü Semra Öztürk Borağlu ve Durmuş Döven’ e   çiçek ve hediye takdimi ile son buldu.