Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Kadıoğlu, görevini Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Gümüşel’e bıraktı.

Eczacılık Fakültesi Dekanlığında düzenlenen devir teslim programına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Üniversitemiz Üst Yönetimi ve öğretim elemanları katıldı. Devir teslim töreninde konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, eczacılık fakültemizin kurucu dekanı olan Prof. Dr. Yücel Kadıoğlu’nun fakülteye büyük emekler verdiğini belirterek, Kadıoğlu’na verdiği emekler için teşekkür etti.

Fakültenin yeni dekanı Prof. Dr. Bülent Gümüşel’e de yeni görevinde başarılar dileyen Rektörümüz, “Bülent Hocamız eczacılık alanında kendini kabul ettirmiş bir isim. Fakültemizi iyi bir noktaya getireceğinden şüphemiz yoktur” diye konuştu.

Görevini Prof. Dr. Bülent Gümüşel’e devreden Prof. Dr. Yücel Kadıoğlu ise yaptıkları çalışmalar ile eczacılık fakültesini belirli bir noktaya getirdiklerini söyledi. Görevini Gümüşel’e devretmenin kendisi için büyük bir gurur olduğunu ifade eden Kadıoğlu, “Sayın Rektörümüze ve mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Fakültenin yeni dekanı Prof. Dr. Bülent Gümüşel ise yaptığı konuşmada ise Erzincan Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin yeni kurulan eczacılık fakülteleri arasında önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.  Kadıoğlu’ndan devraldığı bayrağı daha yüksek bir noktaya taşımak istediklerini aktaran Gümüşel, “Bana olan güveninizi boşa çıkarmayacağımı umuyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından karşılıklı çiçek ve hediye takdimi yapıldı.