Üniversitemizin ev sahipliğinde düzenlenen; Bilim İlaç, Kariyer.net, Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri işbirliği ile hayata geçirilen “Kariyerimin Kontrolü Bende” kongresinin açılışı yapıldı.

Eğitim Fakültesi Mavi Salonda düzenlenen programa Rektörümüz Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Üniversitemiz Üst Yönetimi, Bilim İlaç İnsan Kaynakları Müdürü Dilek Mete, Kariyer. Net Eğitim Müdürü Seyhan Üner ve çok sayıda öğrenci katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Kadıoğlu, kongrenin üniversitemiz öğrencileri için önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek, kongrenin öğrenciler açısından çok verimli geçeceğine inandığını ifade etti.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu ise, “neyi, nasıl yapacağını bilen” kişi ve kurumların büyük bir ilerleme gösterdiğini ifade ederek, bu kongre sayesinde  öğrencilerin profesyonel bir destek alacağını ifade etti. Çapoğlu, “Bu kongre sizin hayatınız için dönüm noktası olabilir. Kariyer yapma konusunda planlarınız şekillenecek” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından plaket takdimi gerçekleştirildi.

Plaket takdiminin ardından söz alan Bilim İlaç İnsan Kaynakları Müdürü Dilek Mete, proje hakkında katılımcılara bilgi vererek, kongrenin Türkiye’nin en büyük kişisel gelişim kongresi olduğunu ifade etti.

19 Nisan’da başlayan ve 22 Nisan’a kadar sürecek olan kongre süresince alanında deneyimli bir çok isim öğrenciler ile bir araya gelerek deneyimleri paylaşarak öğrencilerimize çeşitli bilgiler verecek.

Kariyerimin Kontrolü Bende” Kongresi

Bugüne kadar 7 üniversiteden yaklaşık 6 bin öğrenci ile buluşan kongre, öğrencilere kariyer planlaması hakkında bilgi veriyor. Telekomünikasyon, otomotiv, ilaç finans başta olmak üzere birçok sektördeki başarılı isimleri öğrencilerle buluşturan kongre, CV hazırlama, beden dilini kullanma, ekip olma ve ekibi yönetme gibi bir çok konuda eğitim verip öğrencilere büyük şirketlerde staj yapmak imkanı sağlıyor.