Üniversitemiz, KÜNİB  Uluslararası 2016 Eğitim Fuarına katılarak, Kırgızistan’da beş Üniversite ile Mevlana işbirliği antlaşması imzaladı.

Üniversitemiz Yönetimi, Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te düzenlenen Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) 2016 Uluslararası Eğitim fuarına katıldı. Fuar öncesi, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Başıbüyük ve Genel Sekreter Prof. Dr. T. Abdulkadir Çoban ile birlikte   Kırgızistan da bir dizi ziyaretlerde bulunarak,  N.  İsanov Kırgız İnşaat, Ulaştırma ve Mimarlık Devlet Üniversitesi, Kırgızistan Cumhuriyeti I. Arabayev Kırgız Devlet Üniversitesi, İ.K. Akhunbayev Kırgız Devlet Tıp Akademisi, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi ve Balasağun Kırgız Milli Üniversiteleri ile ikili işbirliği ve Mevlana Değişimi antlaşmaları imzaladı. Antlaşmalar kapsamında ortak proje, öğrenci değişimi ve karşılıklı üniversitelerin imkanlarından yararlanma ve Türk Dili ve Kültürü merkezi açılması konular gündeme getirildi.

21-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen  ve Türkiye’den 39 üniversitenin de katıldığı Eğitim Fuarında ise  üniversitemiz temsil ekibi, fuar süresince üniversitenin eğitim olanakları hakkında katılımcılara bilgi verdi. Fuarda üniversitemiz standına öğrenciler büyük ilgi gösterdi.