Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, her yıl gerçekleştirilen geleneksel paylaşım toplantıları kapsamında, Üniversitemizin merkezi birimlerinde görevli akademik ve idari personel ile bir araya geldi.

Rektör Prof. Dr. Çapoğlu, Üniversitemizin ilçelerdeki birimlerine yönelik gerçekleştirilen paylaşım toplantılarının ardından, Üniversitemizin kent merkezindeki yerleşkeleri ile Yalnızbağ yerleşkesindeki birimlerimizde görev yapan akademik ve idari personelimiz ile buluştu. Söz konusu yerleşkelerdeki ilgili birimlerin konferans salonlarında düzenlenen paylaşım toplantılarına, Üniversitemizin üst yönetimi ile çeşitli birimlerimizde görevli akademik ve idari personelimiz katıldı. Paylaşım toplantılarındaki sunumlarında, kuruluşundan günümüze Üniversitemizin gerçekleştirdiği büyüme ve kat ettiği mesafeyi ana hatlarıyla özetleyen Rektörümüz, 2017 yılında üniversitemizde yapılan çalışmalar, ulaşılan hedefler ile 2018 hedeflerini anlattı. Sunumunu slayt eşliğinde, üç ana başlıkta özetleyen Prof. Dr. Çapoğlu, ilk bölümde sayılarla Üniversitemizin mevcut durumunu; ikinci bölümde 2017 yılının genel bir değerlendirmesini; üçüncü bölümde ise Üniversitemizin 2018 hedeflerini katılımcılarla paylaştı.

Üniversitemizin çeşitli fakülte ve meslek yüksekokulu bünyesinde 2017’de açılan yeni bölüm ve programlara öğrenci alımı yapıldığını anımsatan Prof. Dr. Çapoğlu, ayrıca Güzel Sanatlar Fakültesi ve Veteriner Fakültesi kurulması için gerekli adımların atıldığını bildirdi. Üniversitemizin en önemli projelerinden biri olan Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinin Başbakanımız Binali Yıldırım’ın katılımlarıyla hizmete girmesinin Üniversitemiz ailesi adına önemli bir gurur vesilesi olduğunu ifade eden Prof. Dr. Çapoğlu, “Merhum Rektörümüzün adını taşıyan bu Merkezimizin yapımında çabası olan herkese Üniversitemiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. Prof. Dr. Çapoğlu, Kongre ve Kültür Merkezinin hizmete girmesi yanında ayrıca, Tıp Fakültesi ek binası ile Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi binasının tamamlandığını, yeni Rektörlük binası inşaatının ise yüzde 50’sinin tamamlandığını ifade etti.

Ülkemiz, ilimiz ve bölge ihtiyaçları ve dinamikleriyle mevcut imkânlar doğrultusunda yeni bölümler açmayı hedeflediklerini kaydeden Prof. Dr. Çapoğlu, açılacak bu yeni bölüm ve programlara 2018-2019’da öğrenci alımının ön görüldüğünü vurguladı. Üniversitelerde yüksek kalite önceliğinde büyüme ve gelişmenin sürekliliğinin önemine dikkat çeken Prof. Dr. Çapoğlu, “Üniversitemizde çağın gereklerine uygun, ihtiyaçlar hasıl oldukça yeni bina, ek bina, yeni laboratuvar, atölye vb. alt yapı ve teknik hususlarda büyüme ve gelişme hamleleri, planlanan hedefler doğrultusunda 2018 yılında da devam edecektir” dedi.

Üniversitemizin 2006’dan 2018’e geldiği konumu slayt eşliğinde yaptığı sunumla özetleyen Prof. Dr. Çapoğlu, konuşmasının sonunda, Üniversitemizin kuruluşundan bugünlere ulaşmasında emeği olan herkese teşekkür etti. Konuşmasının ardından Rektörümüz, katılımcıların birimleriyle ilgili çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı.