Üniversitemiz 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında, Tiyatro Kulübü tarafından Türk Tiyatrosunun Shakespeare’i Orhan Asena’nın ünlü oyunu “Öç” ü sahneledi.

Başöğretmen Salonunda düzenlenen oyunun prömiyerine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, üniversite üst yönetimi ve kalabalık bir izleyici topluluğu katıldı.

Yönetmenliğini Hıdır Akkaya, Genel Sanat Yönetmenliğini Şerif Yurt, Süpervizörlüğünü Yrd. Doç. Dr. Serap Uzuner Yurt’un yaptığı oyunun ışık sorumluluğunu Emircan Duyum, ses kumanda sorumluluğunu Yusuf Köse ve Dekor-Kostüm sorumluluğunu Halit Ertem’in üstenlendiği “Öç”ün oyuncu kadrosu; Ümran Çatık, Özlem Erkara, Merve Demirbilek, Melisa Geyik, Gamze Çağlar, Zeynep Özer, Ali Osman Kalaycıoğlu, Ömer Can Türk, Mehmet Erdi Çiçek, Yunus Kurnaz, Beytullah Yolcu, İbrahim Taş ve Mustafa Murat Çimen’den oluşuyor.

Oyun; Anadolu’nun bir köyünde yaşayan okuma yazma bilmeyen “Hasso” isimli tiplemenin sevgilisi “Kezzo”yu kaçıran ağaya dava açmak için verdiği mücadeleyi anlatırken; bir taraftan adaletin “kağnı” yavaşlığını, diğer taraftan da toplumsal denge olarak kabul edilen zengin-yoksul arasındaki derin uçurumu gözler önüne seriyor.

İzleyiciler tarafından ayakta alkışlanan oyunun sonunda Yönetmen Öğr. Gör. Hıdır Akkaya ve Yönetmen Yardımcısı Ümran Çatık’a üniversitemiz üst yönetimi tarafından çiçek takdiminde bulunuldu.

“Öç”, 9-10 Mart tarihlerinde saat 19.00’da 11 Mart’ta saat 14.00’de Başöğretmen Salonunda yeniden sahnelenecek.