Üniversitemizin ev sahipliğinde “TÜBİTAK Destekleri” Programı düzenlendi.

Eğitim Fakültesi Mavi Salonda düzenlenen Programa Rektörümüz Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Üniversitemiz Üst Yönetimi, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik, TÜBİTAK ARDEB Başkanı Prof. Dr. Zafer Evis, TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hayrünnisa Bolay Belen, TÜBİTAK TEYDEB Başkanı Mehmet Aslan, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, ülkelerin gelişmişlik seviyesinin üniversitelerin gelişmişlik seviyeleri arasında ciddi bir ilişki olduğunu belirtti. Ülkemizde açılan üniversiteler ile büyük bir ivme yakalandığını kaydeden Rektör Çapoğlu, “Üniversitelerde ürettiğimiz bilgiyi ticari alana taşıyamazsak, ülke ekonomisine katkı sağlayamayız. Biz de bu alanda birçok çalışma yaptık. Öncelikli olarak üniversitelere bu bilinci yerleştirmeliyiz” dedi.

Rektör Çapoğlu’nun konuşmasının ardından “Yenilikçi Düşüncenin Nörobiyolojisi”, “Girişimcilik, Yenilik ve ArGe Yolunda Türkiye”, “Akademik ArGe Destekleri”, “Özel Sektör ArGe Destekleri” başlıklı konularda katılımcılara çeşitli bilgiler verildi.

Programın sonunda Rektör Çapoğlu, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik’e hediye takdiminde bulundu.