Üniversitemiz personeline yönelik “Etkili İletişim ve Empati, Beden Dili” konferansı gerçekleştirildi.

Personel Daire Başkanlığı tarafından organize edilen, TRT Spikeri ve İletişim Uzmanı Derya Kaya’nın katılımlarıyla gerçekleştirilen konferans Eğitim Fakültesi Mavi Salonda gerçekleştirildi. Akademik ve İdari personelin katıldığı konferans, üç oturum şeklinde gerçekleştirildi. Konferansın açılış oturumuna Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adnan Özel, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. T. Abdulkadir Çoban ve öğretim elemanları katıldı.

“İletişim Güçtür, Güç Sensin” sloganı ile konferansa başlayan Derya Kaya, konferans süresince insan ilişkilerinde dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde katılımcılara bilgiler aktardı. İlk izlenimin ilişkilerde çok önemli olduğuna vurgu yapan Kaya, “Olumlu izlenim bırakın ve canlı olun. Gülümsemeyi ihmal etmeyin ve abartıya kaçmadan iltifat edin. Karşınızdakini toplum içerisinde eleştirmeyin. Eleştirmek istiyorsanız da bunu birebir yapın” dedi.

İletişimde göz temasının çok önemli olduğunu kaydeden Kaya, iletişimin yüzde 75’inin göz teması ile meydana geldiğini ifade etti. Saygılı olmanın, insanlara yardımcı olmanın iletişimde önemli etkenler olduğuna değinen Kaya, “Hayata ve insanlara güzel bakın” dedi.

Konferansın sonunda Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Polat, Derya Kaya’ya hediye takdiminde bulundu.

(EÜ-04.06.2015) – (ET-04.06.2015)