Nevruz Bayramı, Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi ve Üniversitemizin ortaklaşa düzenlediği bir program ile coşkulu bir şekilde kutlandı.

Yalnızbağ Yerleşkesinde düzenlenen programa Vali Süleyman Kahraman, Rektörümüz Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, İl protokolü, üniversitemiz yönetimi, öğretim elemanları, öğrenciler ve davetliler katıldı..

Programın açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, milletlerin birlik ve beraberliklerin korunması, milletleri meydana getiren  kültür değerlerine  bağlılıkla ve onları yaşatmakla mümkün olduğunu ifade ederek, kültürün bir milletin yaşam biçimi olduğunu söyledi. Milli bayramların da kültür varlığı içerisinde önemli bir yere sahip olduğuna değinen Rektör Çapoğlu, Nevruz’un milletimiz için yeni bir başlangıcın olması temennisi ile konuşmasını tamamladı.

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman da yaptığı konuşmada Nevruz’un kardeşliğin, sevginin günü olduğuna vurgu yaparak ülkemizin bu coşkuyu her zaman yaşayacağını söyledi.

Konuşmaların ardından program, Mehteran ekibi gösterisi, nevruz ateşinin yakılması, geleneksel  demir dövme ve yumurta tokuşturma ile devam etti. Program sonunda katılımcılara ikramda bulunuldu.